Я з дитинства полюбляв читати. І у мене часто виникає бажання самостійно створити щось, що захоплює мене. Тому літературна діяльність ще в ранньому віці мене зацікавила.
І саме тому на створення Еволайзера мене надихнули дві, на перший погляд, дещо протилежні книги. Я ж побачив можливість для прокладання мостику між підходами головних героїв. Так і почалося визрівання ідеї та сюжету книги.
Першою є книга "Поліанна", про маленьку життєрадісну дівчинку, яка своєю доброзичливістю та оптимізмом позитивно вплинула на ціле поселення, де жила. Здавалося б, маленька незріла дівчинка, але її щирі та постійні дії невпинно розтоплювали кригу в серцях оточуючих людей.
Другою є ранобе "Ласкаво просимо до класу еліти". Я її не читав, але дивився аніме-адаптацію. Мене вразили стратегічні багатоходовочки головного героя, Аянокоджі. Те, як він створював ситуації, які допомагали йому впливати на розвиток інших персонажів. І хоч Аянокоджі в широкому сенсі далеко не завжди діє екологічно, сама суть його тактики та стратегії є доволі цікавою. А отже його підхід можна адаптувати та зробити більш людяним та етичним.
* * *
Еволайзер для мене, це не просто книга. Дивовижно, але одразу після формування ідеї та базових елементів сюжету, рольова модель героя - Германа - почала впливати на мою поведінку. Герман став для мене своєрідним взірцем для наслідування. Роздуми про його стратегію та тактику поведінки допомогли і мені самому краще зрозуміти, яким шляхом я бажаю йти. Мій герой показав мені загальні риси шляху, який я завжди шукав та не міг знайти.
Наприклад, його підхід в накопиченні дрібних позитивних покращень. Ці дрібні зміни доволі легкі для втілення, але ефект від їх впровадження має велику силу. Наприклад, дрібні зміни на кшталт оновлення інтер’єру: вони не вимагають багато ресурсів, але дають відчуття контролю та підвищують добробут. Її легко втілити. Сам факт втілення підсилює впевненість. А красивіше оточення постійно спричиняє позитивний вплив на психологічний стан.
Або ж підхід Германа у формуванні інформаційного простору та соціального оточення. Він свідомо керує інформаційними потоками: прибирає все токсичне та шкідливе, а оточує себе корисним, перспективним та позитивним. Якщо Герман знаходить власну слабкість, він створює інформаційні потоки та соціальне оточення, яке сприяє розвитку в слабкій зоні.
Так само як і його підхід у позитивному впливі на оточення. Він опирається на слова лише тоді, коли слова потрібні. Він цінує особистий приклад та позитивне лідерство. Герман обирає стабільну демонстрацію моделі для наслідування, а не пустопорожні красиві вмовляння та поради.
Саме подібні принципи лягли в основу світу «Еволайзера» – світу, де стратегія і доброта доповнюють одна одну».
* * *
Еволайзер - це книга, яка запозичує деякі ключові ідеї з двох книг вище, розкриваючи їх в інших контекстах. З моїм власним баченням, з моїми власними додатковими елементами, з моїм сюжетом. Один із важливих задумів книги - це перехресні посилання на всі наукові (і не тільки) психологічні, соціологічні, економічні і т.д. концепції в різних форматах, що розкриваються в сюжеті в моїй веб-новели.
Враховуючи, що Герман надихнув мене на вітальні позитивні зрушення світогляду, я хотів би, щоб його історія на шляху Еволайзера надихнула також і читачів, яким його життєва філософія є близькою.
Бажаю вам отримати задоволення від читання!
Немає коментарів:
Дописати коментар